12 Liraya Akıllı Telefon Olur mu? Yaptılar !

0
346
 Freedom 251 isimli bu cihaz, sadece 251 rupi’ye yani 3.5 ABD dolarına yakın bir fiyata satışa sunulacak. Diğer birçok akıllı telefonlar gibi 17HD IPS teknolojisi kullanılan ekranı, 1.3 GHZ 4 adet çekirdeği bulunan işlemcisi ve 4 inç boyutuna sahip. Ayrıca 8 GB hafıza ve 1 GB RAM kapasitesine sahip bu cihaz.

 Kurulu olan sürüm Android 5.0

Arkasında yer verilen kameranın 3,2 megapiksel özellik taşıdığı gibi ön kamerası da 0.3 megapiksellik bir selife kamerası var. 1,450 mAh pil sayesinde çalışabilen bu cihaz aynı zamanda kurulu olduğu sürüm Android 5.1


“Hindistan’da Yap” Projesi ile Teşvik Desteği

Al Jazeera’de yer verilen bilgiler doğrultusunda, Freedom 251 isimli bu cihazın tanıtım etkinliğine katılanlar arasında bulunan Hindistan Savunma Bakanı, Manohar Parrikkar “hükümetimizin son yıllarda teknolojik konularda gösterdiği inisiyatifin başarısını 500 rupiden daha aşağıda bir seviyede satış fiyatı olan Freedom 251 isimli telefon katlıyor” dedi.

Geçtiğimiz sene Ringing Bells isimli şirket kurulmuştu. Ve daha geçen sene kurulan bu şirket yaklaşık olarak 50 dolar yani 3 bin rupi fiyatıyla satışa sunulan 4G teknolojisi ile uyumlu telefon modeli ile de kısa bir süre öncesinde isminden söz ettirmeyi başarmıştı. Son birkaç aydır Hindistan Hükümeti “Hindistan’da yap” isimli bir proje ile teşvik desteği başlatmıştı. Bu proje kapsamında sağlanan teşvik desteğinin sunduğu imkanlar doğrultusunda Motorola, Gionee ve Xiaomi gibi telefon üreticisi olan firmalar’da Hindistanda kendi fabrikalarını kurmaya başlamıştı.