5G Teknolojisi Ultra Hızlı Haliyle Geliyor

0
211
Günümüzün 3G ve 4.5G teknolojilerinin 10 kat hızlı olduğunu düşünürsek, yeni test sürüşleri yapılan 5G teknolojisi 100 kat daha hızlı olacak. Yüksek hız vaat eden bu teknoloji üzerinde şu an Austin, Teksas eyaleti hazırlıklar yapıyor.

Sonunda 5G Geliyor.

 Kablosuz teknolojisinin beşinci nesil internet bağlantıları adına önemli bir gelişme yaşanıyor ABD ’de. 5G’li bir ağ ile Star Wars filmini saniyede indirebileceğiz. Bu cihaz milyonlarca kişiye bağlanarak ultra hızın konforunu yaşatacak. AT&T firması, 4G ve 5G yol haritasını çıkardı. Saha testleri Verizon’da başlatıldı. AT&T, ülkenin en büyük ikinci kablosuz taşıyıcı şirketi. Bu yılın ikinci çeyreğinde ortakları Ericsson ve Intel ile 5G teknolojisi üzerinde geliştirme çalışmaları başlatmayı planlıyor. 2020 yılına kadar geniş alanlarda kullanılması planlanan ultra hızlı ağ teknolojisi 5G, şu günlerde saha çalışmalarını sürdürüyor ve kullanıcılarının karşısına en iyi şekilde çıkmaya hazırlanıyor.

5G ile pek çok şey yapabileceğiz. Yüksek çözünürlüklü dev ekran televizyonlarda çoklu video izleme olanağı, VR kulaklıklar ile video kalitesinde sanal gerçeklik ve muhteşem bir akış herkesin sahip olacağı bir özellik olacak.

Sanal gerçeklik, self-driving otomobiller, robotik teknoloji, akıllı şehir uygulamaları ve daha fazlası için testler devam ediyor. Mevcut genişbant hizmetini artık daha hızlı yaşayacağız. Yıl sonuna kadar sınırlı sayıda müşteri bekleyen bu teknoloji, ABD ve dünyada bakalım ne kadar yayılacak…