Akıllı Telefon Güvenliği İçin Sophos’tan Yeni Çözüm

0
357
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık herkesin sahip olduğu akıllı telefonlar bu kadar yaygın kullanılmasıyla birlikte yanında büyük tehlikeler de getiriyor. Hackerların hedef tahtasında olan akıllı telefonlara bulaştırılan virüsler ile bir çok kişisel bilgi ele geçirilebiliyor. Hackerlar tarafından ele geçirilen özel veriler bu şekilde bir çok dolandırıcılık yönteminde kullanılıyor. Bu dolandırıcılığın önüne geçmek isteyen firmalardan en önemlilerinden birisi olan Sophos yeni geliştirdiği Sophos Mobile Control 6.0 isimli çözümü ile bir çok yeni güvenlik önlemi sunuyor.

AKILLI TELEFONLARDA BİLGİ GÜVENLİĞİ İÇİN YENİ ÇÖZÜM

Dünyada bulunan bilgi güvenliği firmalarından en çok bilineni olan Sophos mobil cihazlarda bulunan bilgilerin gizliliğinin sağlanması amacıyla Sophos Mobile Control 6.0 isimli bir çözüm geliştirdiğini paylaştı. Sunulan programın daha çok kurumsal mobil cihazlarında kullanılması amacıyla tasarlandığı duyuruldu. Sophos Mobile Control 6.0 sayesinde bir telefon içerisinde kurumsal ve kişisel bilgiler ayrı ayrı saklanabilecek. Kullanımı kolay olan ve basit bir arayüze sahip olan bu uygulama sayesinde bilgi güvenliği konusunda hiçbir şeyi dert etmeye gerek kalmıyor.

Sophos Mobile Control 6.0’ın bir güzel özelliği de hem Apple, hem de Android akıllı telefonlar için uyumlu olması. Yakın zamanda bu programın büyük kurumsal kitleler tarafından tercih edilmesi bekleniyor.