Alphabet? Google? Her İkisine de Hazırız!

0
386
  Her zaman ışık yılı ötesinde olan Google, sıra dışı kurucularının sayesinde her yeniliğe açık. Dünyanın en büyük arama motoru ve internet sayfası olan Google’ın kurucuları Larry Page daha sakin kişiliğiyle bilinirken, Sergey Brin her zaman daha atak olmuştur. 1998 yılında kurdukları şirketlerinin yeni hedefi dev teknolojik projelerin cesurca büyütülmesidir. Google arama motorunda gelecek haftalarda alfabeye göz atma özelliği gelebilir. Ayrıca Google’ın daha yüksek hıza sahip bir arama motoru olması için gerekli görüşmeler yapılmakta.

 Gmail ve Google Docs gibi Google’ın online uygulama ve hizmetlerini kullananlar gerçek bir değişimi uzun süredir göremiyordu. Şimdilerde Google kurucuları tüm uygulamalar ve arama motoru yapısında hoş sürpriz ve geliştirmelerden söz ediyor. Google, dünyanın en iddialı firmalarından biri. 2010 yılından beri beyin gücü, teknoloji ve endüstriyel cihazlar hakkında birtakım çalışmalar yapılmaktaydı. Geçtiğimiz yaz aylarında Alfabe uygulaması hakkında toplantılar yapıldı. Herkesin merakla ve dört gözle beklediği yeni Alfabe uygulaması 15 yıllık vizyonu da değiştirecek.

 Alfabe uygulamasında sürücüsüz giden araçlar, Wi-Fi gülen surat balonlar ve akıllı surat ifadeleri de mevcut. Bilgisayar bilimleri öğrencileri ve mezunları ile büyük yazılımsal çalışmalar yürütülüyor. Sağlam bir kullanıcı ara yüzü geliştiriliyor bu yeni uygulamada. Çok yakında Google’dan daha büyük bir ana şirket oluşumu ile karşılaşacağız. İnternet kullanıcıları için çok daha gelişmiş üstünlükler sunan Alphabet sisteminin internet adresi: abc.xyz.