Apple Akıllı Saatlerin Satışı Bu Yıl 11.5 Milyon Dolar Olacak

0
284
 Apple firmasının giyilebilir teknolojik cihazlarından en popüler olan akıllı saatleri adeta satış patlaması yaşıyor. Firmanın verilerine göre 2016 yılında Apple akıllı saatlerin satışı 11.5 milyon dolar kadar olacak. Popüler ve trend watch modelleri pazardaki talep ve ihtiyaçlara göre şekilleniyor. Geçen seneki 30 milyonluk satıştan sonra her yıl kademeli olarak artan bir satış hedefi planlanmış. Bu sene 50 milyon saat satışı söz konusu.

 Giyilebilir teknolojik ürünlerde talep dalgalanmaları iyi yönde. Modern ve estetik oluşu, ekstra özellikleri sayesinde Apple akıllı saatler giyilebilir teknolojinin en yüksek profile sahip ürünlerinden. Diğer akıllı cihaz markaları da yeni modelleri ile kullanıcıları cezp etmeye çalışıyor. Bunların başında Samsung, LG, Motorola, Pebble ve Sony geliyor. Bu markaların da teknolojik ürünleri çok popüler ancak Apple açık ara farkla önde.

 Rekabet piyasasında Apple’ın her ürünü yüksek satış oranlarına sahip. 21 adet giyilebilir cihaz arasında verilere göre Apple ürünleri bir numarada. Yılın son çeyreğinde satışlar yüzde 62 arttı. Apple CEO’su Tim Cook yeni 3 aylık rekoru kırdıklarını ifade etti. 15 Mart’ta güncellenecek geniş bant ve yazılım özellikleri de zamanla açıklanmaya başlayacak. Sağlık ve fitness uygulamalarını da içeren çok fonksiyonlu elektronik saatler bileklik tasarımları ile beğeni topluyor.