Aşırı Zengin Ama Giyecek Başka Giysisi Yok

0
365

 Dünyanın en zengin isimleri arasında yer alan ve işine Harvard Üniversitesin’de küçücük bir oda da başlayan dünyaca ünlü bu zenginin kıyafetlerini belki de hepiniz tanımışsınızdır.

Elbette ki o kişiden bahsediyoruz dünyaca ünlü Facebook’un Kurucusu Mark Zuckerberg. Bu genç yaşta 1 milyarı geçkin kulklanıcıya sahip bir sosyal ağın sahibi ve dünyanın en zenginleri arasına ismini yazdırmayı başarmış.

Kısa süre önce bir çocuğu olan Zuckerberg, işinden 2 aylığına izne ayrılmıştı. Günlük hayatta kendisini devamlı T-shirt ve Kapşonlu sweet le görmeye alışık olduğumuz genç ceo akıllara Albert Einstein’ı getiriyor. Einstein’a bir gün neden hep aynı kıyafeti giydiğini sorduklarında Ünlü Bilim Adamı; ” Sabah kıyafet seçmek için harcıyacağım enerjiyi çok daha yararlı işlere harcamayı tercih ediyorum” cevabını vermiş. Zuckberg ise bu soruya buna yakın bir cevap vererek; ” Sakin bir hayat geçirmek istiyorum, topluma faydalı olmak ve en iyi hizmet verebilmek için diğer zamanlarda daha az karar almalıyım” demişti.

Facebook Üzerinden Paylaştı

2 aylık doğum izni süresinin sona ermesinin ardından iş başı yapan Mark, Facebook profilinden bu fotoğrafı paylaştı ve Bugün ne Giysem? notunu düştü.

Mark Zuckerberg şuan iki aylık olan kızı Max’in doğumundan hemen sonra bir açıklama yapmış ve eşi ile birlikte hayır işlerine tam 45 milyar Amerikan Doları bağışlayacağını duyurmuştu. Bu nokta da da sanırım Bill Gates’i örnek alıyor.