Avrasya Tüneli’nin Bilinmeyen Özelliği

0
167

Avrasya Tüneli’nin Bilinmeyen Özelliği

İstanbul’daki yoğun trafiğe, özellikle Boğaz Köprüsü yoğunluğuna son veren, son yılların en büyük projelerinden biri olan ‘Avrasya Tüneli’ ile alakalı bunları biliyor muydunuz?
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan dev projeyle ilgili şaşırtan detaylar…
Haberin devamı ve son gündem gelişmeleri Habercisiz.com‘da…

Fırat Kalkan Harekatı’nda şehit düşen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömercan Yekebağcı’nın Kars’taki cenaze törenine katılan Bakan Arslan, Avrasya Tüneli ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ankara’ya dönüşünün öncesinde basın mensuplarına konuşan Arslan, Avrasya Tüneli’nin Türkiye’nin gururu olduğunu sözlerine ekledi. Büyük projelerden biri olan tünelin giriş ücretlerinden 1 Ocak’a kadar elde edilen gelirin şehit ve gazi yakınlarına ayrılacağını belirtti.

TÜNELDE ‘SELFIE’ ÇEKMEK TEHLİKELİ!

Birkaç gün önce hizmete açılan Avrasya Tüneli’nden şu ana dek 23 bin araç geçiş yaptı. Bakan Arslan, tünelin ülkemizin gurur projesi olduğunun bir kez daha altını çizdi. Ancak vatandaşları uyardı!

Tünelden geçerken durup fotoğraf çekmeyin! Elbette bu gibi projeleri fotoğraflamak güzel ancak bu vatandaşların selfie çekerken trafiği aksatması da bir gerçek. Ayrıca başka insanların hayatını da tehlikeye sokuyorlar. Bakan Ahmet Arslan, vatandaşlardan istirham etti: ‘Tünelde durup özellikle fotoğraf çekmesinler, trafiği tehlikeye sokmasınlar…’

CEVAP VER