Barış İçin Hacklediler Bu Suça Ortak Olmayacağız Artık Yok

0
272

 Türkiye’nin doğusunda ki yasakları, çatışmaları ve sivil ölümlerini protesto etmek amacıyla çok sayıda akademisyenin imzaladığı bu suça ortak olmayacağız metninin yer aldığı web sitesi kendilerini YaSaRTIM olarak adlandıran bir grup tarafından hacklendi.

“Bu Suça Ortak Olmayacağız” başlıklı metin Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çok sert bir şekilde eleştirilmiş ve Cumhur başkanı bu metinle alakalı ateş püskürmüştü. Bu olayların medyada geniş yankı uyandırması gündeme akademisyenlerin sitesini bomba gibi düşürdü. Yaşanan bu gelişmlerin ardından web sitesi onlarca saldırıya maruz kaldı ve çok fazla dayanamayıp YaSaRTIM adlı bir grup tarafından site hacklendi.

Web sitesini hackleyen grup siteye tarihte kurulmuş türk devletlerinin bayraklarını ve Türk bayrağının bir resmini koydular. Siteye giren kullanıcılar henüz bu şaşkınlığı üzerlerinden atamadan Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerde kullandığı dombra şarkısını da sitenin arka fonuna müzik olarak koydular.

Siteye koyulan resmin altında bir mesaj yer veren grup wb sitesini ele geçirdiklerini bu yazıyı yayınlayanları affetmeyeceklerini dile getirdiler. Aynı zamanda  yapılan saldırıları bu akademisyenlere mal eden grup saldırılar durmadığı sürece benzer icraatler sergileyeceklerini dile getirdiler.

Yaşanan hack olayının ardından kısa bir süre içinde web sitesine giren kullanıcılar ” Hata 403: Sunucu Siteye girişe izin vermiyor” mesajı ile karşı karşıya kaldılar.  Saat: 11:30 itibari ile sitede halen hack durumu devam etmekte.

Sitenin ne zaman stabil duruma döneceği ile alakalı herhangi bir bilgi henüz elde edilmedi.