Boğaz’a Muhteşem Yenilikler Geliyor

0
239

Boğaz’a Muhteşem Yenilikler Geliyor

İstanbul Boğazı renkleniyor! Boğaziçi’ne teras geliyor… İstanbullular bu habere çok sevinecek.

Haberin devamı ve son dakika gelişmeler Habercisiz.com adresinde…

 

Anadolu Yakası’nda tarihi eserler canlandırılıyor… Kızkulesi yönünde Üsküdar iskelesi ile Şemsi Paşa Camisi arası doldurulacak. Kazıklı sistem teras alanı yapılacak. Bu bölgede vatandaşlar için 12 bin metrekarelik bir alan sağlanmış olacak…

Üsküdar’da yeni gezi alanı yapılıyor. Üsküdar ile Salacak arasında kazıklı teras sistemi kurulacak. Boğazın en sevilen yerlerinden olan Üsküdar, Salacak sahili hareketleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, meydan ve sahil düzenleme projesinde imar planı teklifini onayladı.

Bu projeyle birlikte Marmaray ve metro yapılarının da çevre entegrasyonu sağlanmış olacak. Tarihi yapıların fiziksel ve görsel özellikleri ortaya çıkacak. Yaya ulaşımları, iskeleler ve toplu taşıma güzergahları rahatlatılacak. Her yönde yaya ulaşımı kesintisiz ve aksama olmadan düzenlenecek. Ayrıca bu alan olası bir afet halinde toplanma alanı olarak da kullanılabilecek.

Üsküdar çarşısında bulunan Ahmediye Meydanı’ndaki tarihi eserler düzenlenecek. Proje, meydandan denize kadar olan 500 metrekarelik bölümü de kapsıyor. Park ve sahil kullanım alanı 125 bin metrekarelik büyüklüğe kavuşacak.

Marmaray istasyon girişleri ve tesisat binaları bölgesinden sahile kadar bulunan alan, yeni bir meydan olarak düzenlenecek. Ayrıca Çevre Kanunları’ndaki tüm hususlar da projede yerine getirilecek…

CEVAP VER