Bu Haber Tüm Cep Telefonu Kullanıcılarını İlgilendiriyor!

0
148

Bu Haber Tüm Cep Telefonu Kullanıcılarını İlgilendiriyor!

İstenmeyen mesajlar devri kapanıyor mu? Milyonlarca cep telefonu kullanıcısını ilgilendiren bu habere dikkat! Vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler üzerine Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu olaya el attı… Cep telefonlarına gelen mesajlarla ilgili yeni gelişme nedir?

Haberin devamı ve tüm teknoloji haberleri Habercisiz.com adresinde…

 

Bugünden itibaren kumar ve yasadışı uygulamalara yönlendiren SMS’ler için yeni bir dönem başlıyor. Alfanümerik başlıklı istenmeyen mesajlara ait işletmeci bilgisi artık SMS’lerin sonunda yer alacak. Bu bilgi 4 haneli bir kodla mesajın sonunda görünecek. Böylece SMS’i gönderenin tespiti sağlanabilecek. Yeni düzenleme ile birlikte BTK kararıyla SMS’in gönderildiği operatör ve kişi ya da işletmeci bilgisi de anlaşılabilecek.

Bu düzenlemeyle tespit edilecek şirket ve kişilere cezai yaptırım uygulanabilecek. Yasadışı kumar ve bahis oynatan internet siteleri anında kapatılabilecek. Konuyla ilgili mahkeme ve yetkili kurumlardan engelleme kararı çıkabilecek. Vatandaşlardan gelen tüm ihbarlar dikkate alınacak. Bu süreç büyük bir hassasiyetle teknik ve hukuki açıdan değerlendiriliyor. Gerekli işlemler yapılıyor.

Binlerce vatandaş, yasadışı kumar sitelerinden mağdur oluyor. Artık bunun önüne geçilebilecek… Uluslararası boyutta faaliyet gösteren yasadışı kumar çeteleri gereken cezayı alacak, bu siteler anında kapatılacak. Vatandaşları tuzağa çeken SMS’ler, kumar çetelerinin sonunu getirecek. Bu düzenleme, yurtiçi SMS’leri kapsayacak.

CEVAP VER