Cep Telefonlarında 1 Hafta Pil Ömrü Özelliği Geliyor

0
277
Çok yakında cep telefonlarımıza yeni ve kullanışlı bir özellik gelecek. Sürekli telefonunu şarj etmekten sıkılanlar ve sürekli buna imkan bulamayanlar için harika bir yenilik. 1 haftaya kadar dayanıklı pil ömrü özelliği geliyor.

Modern yaşamın en büyük hayal kırıklıklarından biri de akıllı cihaz ve telefonlarımızın çok çabuk şarjının bitmesidir. O anda hayati bir telefon görüşmesi, mesajlaşma ya da eposta trafiği ihtiyacınız olabilir. Ancak pili tükenen cihazınız size bu imkanı vermeyecektir.

Tek bir şarj ile tam 1 hafta dayanıklı pil ömrünü telefonlara getirmeyi planlayan İngiliz teknoloji şirketi Intelligent Energy, hidrojen yakıt hücresi teknolojisi ile bunu başarmayı planlıyor. Akıllı telefon pil şarjı için tek seferde bir haftalık dayanma imkanı verecek olan bu potansiyeli İngiltere’de çok yakın bir zamanda yayacaklarını belirtiyorlar. Üreticiler ile görüşüp cihazların içinde bu teknolojiyi yerleştirmek ve gelişmiş akıllı telefon icadını insanlara sunmak istiyor İngiliz teknoloji şirketi.


Bu çalışma için ayrılan bütçe ise dudak uçuklatıyor. Söylentilere göre 7.600 bin dolar gibi bir rakam ortada dolaşıyor. Cihazınız mevcut teknolojisini de koruyacak, ayrıca el şarj aleti ile pil ömrü 1 hafta yetecek şekilde doldurulacak.

Hidrojen teknolojisi geliyor…

 Hidrojen yakıt hücreleri akıllı telefonunuzun içine gömülecek ve kullanıma hazır hale getirilecek. Bu çalışmanın şüphe uyandıran sonuçları da şu sıralar teknoloji dünyasında tartışma konusu. Cihaza yerleştirilen düzenekte var olan hidrojen maddesi, telefon ile temas eden sıvı maddeler ile yani oksijen elementi ile bir araya geldiğinde ciddi riskler söz konusu olabilir. Kimyasal reaksiyon bir elektrik akımı yaratabilir. Ayrıca bu tip üretilen telefonlar eski usul şarj cihazını prize takarak şarj da edilemez. Hidrojen yakıt hücrelerinin her seferinde değiştirilmesi gerekecektir.

Ancak pil ömrü 1 hafta boyunca sizi yarı yolda bırakmasın istiyorsanız, bu çok iyi bir özellik olabilir. Telefona kartuş benzeri bir cihaz takılacak ve güç kaynağı olarak telefonunuzu şarj edecek. Tasarımı merak edilen bu telefonlar çok yakında İngiltere’de piyasaya çıkacak. Ardından diğer ülkelere de geçmesi planlanıyor.