Çocuğunu Öldüren Anne Serbest Bırakıldı!

0
147

Konya’da kan donduran ölüm! 2,5 yaşındaki oğlunun ölümüne kendi elleriyle sebep olan anne serbest bırakıldı! Konya Akören ilçesinde talihsiz bir olay meydana geldi.

Anne Saniye Taşkın, 2.5 yaşındaki oğlu Uğur Taşkın’ı banyoda düşürerek oğlunun ölümüne neden oldu. Taşkın’ın ifadesine göre, bebeği banyo yaptırırken kazayla yere düşürdü.

İfadesi alınan 33 yaşındaki anneye yaşadığı mağduriyet gerekçesi ile herhangi bir ceza verilmedi. Anne Saniye Taşkın serbest bırakıldı…

Taşkın’ın ifadesine göre, eşi Seyfettin Taşkın ile geçimsizlik sorunu olan Saniye Taşkın, ailesinin evinde yaşıyordu. 2 çocuk annesi kadın oğlunu banyo yaptırırken yere düşürdü. Ancak minik çocuğun ölümü böyle olmadı! Banyoda düştükten sonra ateşlenen minik Uğur, olaydan 4 gün sonra can verdi. Hem de öz annesinin vahşeti yüzünden!

Saniye Taşkın, 2 çocuk annesiydi. Minik Uğur aldığı darbeyle ağlamaya başlayınca diğer kardeşi de ağlamaya başlamıştı. Buna sinirlenen anne bebeğini sinirle yere fırlattı! İkinci kazadan sonra da oğlunu hastaneye götürmeyen Saniye Taşkın, ertesi gün minik Uğur’u beşiğinde hareketsiz yatarken buldu. Bu kez yakınlarıyla oğlunu hastaneye götüren Taşkın, Uğur’un öldüğünü anladı. Minik bebeğin ölümünden anneyi sorumlu tutan doktorlar durumu polise bildirdi.

Minik Uğur’un beyin kanaması sonucu kafatasında 9 cm çatlak meydana gelerek can verdiği anlaşıldı. Gözaltına alınan anne mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, kızı Fatmanur devlet koruması altına alınarak bir yuvaya yerleştirildi. Savcı, ‘anne mağdur’ dedi!

CEVAP VER