Çözemediğimiz Bir Gizem Daha

0
289

  Yukarıdaki fotoğraf ABD Uzay ve Havacılık Dairesi’nin (NASA)’nın “msl sol 1097 M-100 East view” isimli kamerasıyla çekildi.NASA’nın görüntüleri kamuoyunun dikkatinden uzaklaştırmaya çalıştığı iddia edilirken ,NASA görüntünün oturan maymun şeklindeki bir kayaya ait olduğu açıklamasını yapıyor.Fotoğraf Gigapan isimli web sitesinde yayınlandı.Şeklin üstündeki kahverengi kürk görünümü ise insanı ürpertiyor.Acaba…?sorusu aklımızın bir köşesinde takılıp kalıyor.

Evren de yalnız mıyız?

 Evren de yalnız mıyız? sorusu yüz yıllardır insanlığın kafasını meşgul eden bir düşünce. Uçsuz bucaksız evrende bir tek Samanyolu galaksisindeki Dünya adlı gezegene mi yaşam hakkı verildi?yoksa biz öyle mi olmasını tercih ediyoruz.İtiraf edin ,başka bir gezegende hayat olduğunu öğrensek tüm Dünyaca huzurumuz kaçar. Şimdi o gezegendekiler ne yapıyor?,ne yiyor? ,ne içiyor? Bir merak,bir merak. Hele biz Türk’ler olmayan teknolojimizle gezegenlerine kameralar takmaya çalışır belki bu uğurda çağ bile atlarız.O yüzden fotoğraftakinin sadece kaya olduğu fikrini benimseyelim,huzurumuzu kaçırmayalım.

 Geçtiğimiz yıl NASA Mars’la ilgili önemli açıklamalar yaparak sıvı,akışkan ve tuzlu su bulunduğunu kamuoyuna duyurmuştu.Bu bilgiler de doğal olarak Mars’ta hayat olabilir mi? sorusunu gündeme getiriyor.Şimdi bu fotoğrafta kafaları iyice karıştırıyor.Biz de teknoloji de Az  gelişmiş bir ülke olarak çalışkan arkadaşımız NASA ne açıklarsa onunla yetinmek zorundayız.