Dikkat! Bu Gıdalar Taklit Olabilir!

0
375

Dikkat! Bu Gıdalar Taklit Olabilir!

Dikkat! Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı açıkladı! Bu gıdalar taklit olabilir! Hangi gıdaları alırken daha dikkatli olmalıyız?
Konu hakkında yeni gelişmeler neler? İşte, Bakanlık açıklaması…
Haberin devamına ve tüm güncel gelişmelere Habercisiz.com üzerinden erişebilirsiniz…

Aralarında et ve et ürünleri, bitkisel yağlar, süt ve süt ürünleri, çikolata, kahve, bal ve takviye edici gıdaların yer aldığı 150 çeşit ürün şaibeli bulundu! 96 firmaya ait bu ürünlerde taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşti.

Bu sabah Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yapılan duyuruda bazı firmalara ait ağırlıklı olarak şarküteri ürünlerinde taklide gidildiği açıklandı. Taklit ve tağşiş yapılan 30 gıda işletmesinin ürettiği yağlara ait bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı.

Söz konusu ayçiçeği ve zeytinyağlarında yağ asitleri kompozisyonu ve başka tohum yağları tespit edildi. Et ve et ürünlerinde de taklit yapıldığı kesinleşen 29 gıda firması halka açıklandı. Sucuk, kıyma, köfte, kebap ürünleri şaibeli bulundu.

Et ürünlerinde köftede domuz eti, sakatat ve kanatlı et; sucukta ise baş eti bulundu. Süt ve süt ürünlerinde yoğurt, tulum ve eritme peyniri, kaymak ve tereyağında nişasta ve bitkisel yağ tespit edildi. Bakanlığın internet sayfasında söz konusu ürün ve gıda işletmeleri tek tek açıklandı…

CEVAP VER