Diyabet Hastaları Bunları Tüketmemeli!

0
274

Şeker yani diyabet hastaları dikkat! Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre light ürünler daha çok kilo aldırıyor ve diyabet için daha riskli… Amerikan Porstmund Üniversitesinin araştırmasına göre; light olarak lanse edilen ürünler, Obizite hastaları için daha riskli olduğu bildirildi.

Obezite ve diyabetin çağımızın hastalıkları olması, uzmanları daha çok araştırmaya itiyor. Hastalığa çare bulurken bir yandan da tükettiğimiz gıdaların etkileri de ortaya çıkıyor. Aslında kilo aldırmıyor dediğimiz light hazır ürünlerin birçoğu aksine kilo aldırıyor. Kan şekeri dengemizle oynuyor.

Beslenme konusunda doğru bildiğimiz neredeyse her şey yanlış çıkıyor. Tam yağlı süt, yoğurt ve peynir tüketiminden kaçıp, bu ürünlerin yağsız – light olanlarına yöneliyoruz ancak maalesef hiç de iyi yapmıyoruz. Çünkü light süt ürünleri ve tüm light besinler yağlı olanlarına göre çok daha fazla kilo aldırıyor.

3

Obezite ve diyabet riskinin light ürün tüketenlerde daha çok olduğunu kanıtlayan bir ABD çalışması da aklımızı başımıza getirdi. Uzmanlara göre yağlı süt ürünlerinin sindirimi birçoğu tatlandırıcı içeren yağsız süt ürünlerine göre de daha yavaş ve daha doyurucu.

Diyabetin dünya üzerindeki her 11 kişiden 1’ini etkilediği çağımızda tam yağlı ürünlerle beslenen kişiler light tüketenlere oranla diyabet ve obezite bakımından %8 daha şanslı…

CEVAP VER