Donald Trump İçişleri Bakanlığı’na Hangi Generali Aday Gösterdi?

0
130
ABD’nin çiçeği burnunda başkanı Donald Trump’ın kabinesi şekillenmeye başladı. Trump, İçişleri Bakanı olarak hangi ismi önerdi? ABD kabinesinde son gelişmeler neler?
Haberin devamı ve son dakika haberler Habercisiz.com’da…

 

Trump, kabinedeki en önemli koltuklardan biri için ‘o’ generali aday gösterdi… İçişleri Bakanlığı’na emekli General John Kelly’i aday gösterdi.

66 yaşındaki eski General John Kelly, İç Güvenlik Bakanlığı’nın en güçlü adaylarından… Kabinesini kurmaya devam eden başkan Donald Trump, yetkilerini eski başkan Obama’dan 20 Ocak 2017 tarihinde alacak.

Daha önce ABD Güney Ordusu’nda görev yapan eski komutan John Kelly, yeni İçişleri Bakanı mı olacak? John Kelly’nin uyuşturucu madde kaçakçılığı ile sınır güvenliği konusunda mücadeleyi güçlendirmesi bekleniyor… Kelly’nin asker oğlu Robert, 2010’da Afganistan’da bir mayına basarak hayatını kaybetmişti.

Trump ile Jonh Kelly ilk kez 30 Ağustos’ta görüştü. Trump, ABD Çevre Koruma Ajansı’nın başına Başsavcı Scott Pruitt’i getirecek… İki aday da meslek hayatlarında önemli işler başarmıştı. Donald Trump, kabinesinde güçlü isimlerin yer almasını istiyor. Trump, kabinede boş koltukları doldurmaya devam ediyor. Pekin Büyükelçiliği için ise Terry Branstad’ı aday göstereceği bildirildi… Trump’ın bu kararını Çin de destekliyor…

Şimdilik Donald Trump’ın aday göstereceği kişiler beklemede. Adayların Senato tarafından da onaylanması bekleniyor…

CEVAP VER