Emekliye İkramiye Müjdesi

0
588

Emekliye İkramiye Müjdesi

Hükümet Torba Yasa Tasarısı için kolları sıvadı! 80 bin civarında emeklinin yüzü gülebilir… Bütçe görüşmeleri Genel Kurul’da devam ediyor. Karar çıkarsa, emekliler yeni yıldan önce ikramiye alacak…

Haberin devamı ve ekonomi haberlerine Habercisiz.com adresinden ulaşabilirsiniz…

 

Bu karar, 30 yıldan fazla çalışan 80 bin emekliyi ilgilendiriyor. İkramiye farkının ödenmesi için hükümet harekete geçti. 40 ila 46 yıl arası çalışan emekli 3 milyar lira ikramiye alacak. Emekli, uzun zamandır ikramiye farklarının ödenmesini bekliyordu… Ödemenin en hızlı şekilde gerçekleşmesi için düğmeye basıldı. Anayasa Mahkemesi, emekli ikramiye farkının ödenmesine ilişkin düzenlemeyi geri çevirmişti. Şimdi yeniden gündemde. 7 Ocak 2015’den önce emekli olanlar ek ikramiye alabilecek.

Torba Yasa’ya tekrar alınan bütçe düzenlemesinin ardından, emekli ikramiye farklarının ödenmesi gündeme gelecek, Meclis’ten çıkartılan gündem maddesi, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bekleyen Torba Yasa Tasarısı’na eklenecek. Yeni yıldan önce yapılan bu değişiklik, Meclis’ten de geçecek. 30 yıldan fazla çalışmış olan yaklaşık 80 bin emekliye ek ikramiye verilecek. Bu ödemelerin devlete maliyeti ise toplamda 3 milyar lira olacak. İkramiye farkları, alınan ücrete ve çalışılan yıla göre verilecek. 40-46 yıl arasında çalışan emekliye yaklaşık 10 bin lira civarında ek ödeme yapılacak.

CEVAP VER