Ericsson Türkiye’de 4.5 G Baz İstasyonu Kuracak

0
265
İsveçli teknoloji firması Erisccon Türkiye’de 4.5G teknolojisine sahip bir baz istasyonu açma kararı Türkiye’nin teknoloji hedeflerine katkı sağladı.
Türkiye’de yakın bir süre içerisinde faaliyete geçmesi planlanan 4.5G teknolojisine yapılan yatırımlar Türkiye’nin hedeflerini bir üst seviyeye çıkartıyor. Türkiye’nin teknoloji hedeflerine bağlantılı olarak İsveçli teknoloji devi Ericsson’un Türkiye’de 4.5G baz istasyonu kararı aldığı açıklandı. Türkiye ile Ericsson firması arasındaki iş birliği kararının Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nden alındığı belirtildi.

 

İSVEÇLİ ERİCSSON TÜRKİYE’DE 4.5G BAZ İSTASYONU KURACAK

 

Telekomünikasyon alanında dünyaca ünlü şirketlerin başında gelen İsveçli Erisccon firmasının aldığı karar Türkiye’nin yüzünü güldürdü. Ericsson’dan yapılan açıklamaya göre şirket Türkiye’de bir baz istasyonu açmak için çalışmalara başladı. Geçtiğimiz günlerde Barselona’da başlayan Mobil Dünya Kongresi’nde açıklama yapan Ericsson yetkilileri Türkiye’nin yakın zamanda 4.5G teknolojisine de geçeceğini hatırlatarak baz istasyonu yapmaya karar verdiklerini söylediler. Türkiye’nin hangi ilinde yapılacağına tam olarak karar verilmeyen baz istasyonu sayesinde akıllı telefonların daha etkin bir şekilde yeni teknolojiden yararlanması bekleniyor.

 

TÜRKİYE ERİCSSON İŞ BİRLİĞİ KARARI BARCELONA’DA ALINDI

 

Ericsson yetkilileri tarafından başlatılacak olan baz istasyonu projesi için yerel ortakların arandığı da bildirildi. Doğru bir yerel iş ortağının karşılarına çıktığı anda baz istasyonu kurulumu için çalışmalara başlanacağını açıklayan yetkililer Türkiye’nin internet kullanımı ve akıllı telefon kullanım oranının çok yüksek olduğunu ve bu konuda eşi zor bulunur bir ülke konumunda olduğunu söyledi.