Facebook Messengerdan Spotify ile Şarkı Paylaşılabilecek

0
216

Müzik severlerin büyük bir beğeniyle kullandığı müzik dinleme programı Spotify ile bundan sonra Facebook Messenger üzerinden müzik paylaşılabilecek.

Dijital müzik sektörünün büyümesi ile birlikte müzik severlerin internet üzerinden müzik dinlemeye başlaması Spotify uygulamasını en popüler programlar arasına sokmuştu. Milyonlarca şarkıyı internet üzerinden dinlenebilmesini sağlayan Spotify şimdi de Facebook Messenger uygulamasına dahil oldu. Facebook tarafından yapılan açıklamada uzun süredir kullanıcılar tarafından talep edilen şarkı paylaşma özelliği Facebook Messenger’a eklendi. Facebook Messenger uygulamasından şarkı paylaşmak isteyen kullanıcılar bundan sonra Spotify uygulaması üzerinden istedikleri şarkıyı konuştukları kişiye gönderebilecek.

FACEBOOK MESSENGER VE SPOTİFY İLE ARTIK ŞARKI PAYLAŞILABİLECEK

Facebook Messenger Spotify uygulaması ile şarkı paylaşmak isteyen kullanıcılara ilk müzik entegrasyonunu sunuyor. Facebook Messenger kullanıcılardan gelen taleplere cevap verdi. Uzun zamandır beklenen müzik paylaşma özelliği Spotify uygulaması ile yapılabilecek. Messenger’dan sohbet menüsünden daha fazla seçeneğine tıklamanız ile Spotify uygulaması karşınıza çıkacak. Uygulamaya tıklamanız ile istediğiniz müziği paylaşabilirsiniz. Paylaşılan müzik mesaj olarak karşı tarafa giderken gelen şarkıyı dinlemek için mesaja tıklamak yetiyor.

SPOTİFY İLE FACEBOOK MESSENGER’DAN ŞARKI PAYLAŞMAK ARTIK MÜMKÜN

Müzik listelerinin de paylaşılabileceği uygulama messenger kullanıcılarının yeni gözdesi olacağa benziyor. Facebook Messenger bu çalışma ile uygulamanın kullanılırlığını arttırmayı ve kullanıcıların başka uygulamaları indirmelerine engel olmayı planlıyor. Kullanıcılardan yeni uygulama için gelen memnuniyet yorumları ise messengerin doğru yolda olduğunu gözler önüne seriyor.