Facebook Uygulamalarını Kaldırarak IPhone Pil Ömrünü Artırabiliriz

0
222
IPhone telefonlarda şarjın hemen bitmesinden şikayetçi olanlara iyi bir haber geldi. Cep telefonunuzun pil ömrünü %15 oranda artırmak istiyorsanız, Facebook uygulamalarından kullanmadıklarınızı silin.

Facebook İOS uygulamaları telefonda kullanılmadığı halde bile şarjı azaltan uygulamalar. Bu uygulamaları kaldırıp Safari tarayıcısını kullanarak pil ömrü uzatılıyor. Facebook, İOS üzerinden en çok indirilen app’lerden biri. Pasif durumda bile arka planda yer alan eklentileri ile bataryayı azaltıyor. Facebook da bu hatalarını kabul ediyor. Android cihazlar üzerindeki Facebook uygulamaları hakkında bazı geliştirmeler yapılmaya başlandı. Kullanıcıların yakındığı pil ömrü sorununa bu şekilde çare bulundu. Akıllı telefonlar özellikle IPhone cihazlardan Safari’yi açıp İOS üzerinden indirdiğiniz Facebook hesabınıza girin ve birçok uygulamayı kaldırın. Böylece IPhone pil ömrü %20’ye kadar artacak.

Cihazda aşırı bir yük olan bu uygulamalar kaldırıldıktan sonra 1 hafta boyunca telefonunuzun şarj durumunu izleyin. IPhone 6S Plus modellerde hafta boyunca günlük olarak batarya durumuna bakın. Aynı sitelere girin aynı şeyleri yapın. Safari’ye girip sosyal ağlara bağlanın ve mobil interneti sonuna kadar yaşayın. Facebook Messenger uygulamasından çıkın ve hafta boyunca telefonun dayanma derecesini ölçün.

Yaklaşık 111MB büyüklüğünde aplikasyonu telefondan sildikten sonra belli bir yükten kurtulmuş olacaksınız. Hatta bu durumu diğer IPhone sahibi arkadaşlarınızla karşılaştırabilirsiniz. Onlarda da aynı sonuçlar görülecektir.

Akıllı telefonlarda Facebook’u Safari üzerinden kullanmak çok daha akılcı. Uygulamanın simgesi bile neredeyse aynı. Masaüstüne bir Safari İnternet ve Facebook kısa yolu yerleştirebilirsiniz. Tek sıkıntı anında fotoğraf paylaşımı yapmak için Share butonunun olmaması. Konuyla ilgili araştırmaların sürdürüldüğünü Facebook sözcüsü dile getirdi. İleriki günlerde IPhone, Facebook, Safari üçlüsü hakkında pil ömrünü etkileyen gelişmeleri göreceğiz.

IPhone Telefonlarda İOS Uygulamaları

Sosyalliği ve sohbeti sevenlere özel akıllı telefonlarda kullanılabilecek yüzlerce Facebook uygulaması var. Friends Checker, Vonage, Seesmic (Twitter ve Facebook ara yüzü), görüntülü arama programı, fotoğraf ve video düzenleme uygulamaları, seyahat eklentileri gibi sayısız amaç üzerine oluşturulan binlerce İOS uygulaması cep telefonlarında yer alıyor.