FBI Filistinli Hackerlar Tarafından Hacklendi!

0
295

 Filistinli olduklarını söyleyen hackerlar, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Adalet Bakanlığı ve Federal Sorusşturma Bürosu (FBI)’ı hackleyip 30 Bin’e yakın personelin gizli bilgilerini açığa çıkardı.

 Sosyal network ve paylaşım sitesi Twitter’da “DotGovs” hesabın üzerinden gönderilen tweetlerde yirmi binden fazla FBI personeli ile 9 bin Adalet Bakanlığı personelinin kimlik bilgilerin ile birlikte, persdonelin kişisel telefon numaraları, şuan oldukları ülkeler  ve e-mail adresleri de yer aldı.

 

Filistin ve Gazze Sen Çok Yaşa!

 Filistinli Bilgisayar Korsanları, personelin listesini “Çok Yaşa Filistin, Çok Yaşa Gazze” mesajı ve #FreePalestine (Özgür Filistin) tagıyla  birlikte  paylaştı.  Listede, FBI personelinin  mesleki ünvanlarının yanı sıra görev yerleri, birimleri ve çalışlma şekilleri de bildirildi.

 

Hackerların , Adalet Bakanlığı çalışan larının bilgilerini Amerika’nın en sevilen oyunlarından olan Amerikan futbolu yani  “Super Bowl”’un final maçının başlaması ile birlikte aynı anda yayınlanması dikkat çekti. Hacki gerçekleştiren bilgisayar korsanlarından  biris, Vice Motherboard’a konuştu.

 

Bakanlık Ve FBI’yı Nasıl Hackledi?

Oldukça kolay bir yöntemle içeri sızmayı başardığını açıklayan hacker kullandığı yöntemin içeride ki personellerden birisinin e-mail adresi kullandığını söyledi. Vice Motherboard FBI ile iletişime geçip açıklama talebinde bulunduğunda ise FBI Hiç bir açıklama yapmayıp Adalet Bakanlığına yönlendirdi. Bakanlık Hacker’ın sözlerini doğruladı ve soruşturmanın yürütüldüğünü dile getirdi.