Google Glass’a Ne Oluyor?

0
218

 Google’ın dev yatırımla duyurduğu Google Glass’lar için oluşturduğu sosyal ağ hesaplarını kimselere duyurmadan kapattı. Peki ama böyle büyük bir yatırımın hesapları neden kapatıldı?

Duyrulduğu ilk günlerde geniş kitlelerce heycan uyandıran bir teknoloji olma özelliğini taşıyan Google Glass, yeni sürüm yapılan değişklikler gibi haberleri paylaştığı sosyal medya hesapları kapandı. Tüketicilerin yakından takip ettiği Facebook, G+, instagram ve Twitter hesaparını Google bir bir kapattı.

Bahsi geçen sosyal medya hesaplarının hiç birisine kapatma notu bırakılmazken, hesapların kapatılması ile alakalı hiç bir bilgi de firma tarafından verilmedi.  Ancak yetkililer Google+ üzerinden yayınladıkları notta;  “Merhaba Kaşifler, sizlerle Kaşif Programı (Explorer Program) boyunca harika bir zaman geçirdik. Bundan böyle Glass cihazınızla ilgili herhangi bir sorunuz olursa bizimle buradan temasa geçebilirsiniz.” yazdı. Ancak bu yazıdan da kullanıcılar bir dış bağlantıya yönlendiriliyor.

Firma Google Glass’ın sosyal medya hesaplarını her ne kadar kapatmış olsa da projenin sürdürüleceği tahmin ediliyor.  Tüketicilere sunulan Google Glass’ın yanı sıra hali hazırda devam eden bir başka projede “Project Aura” adıyla geliştiricilere yönelik olarak devam etmekte.