Google Transit Toplu Taşıma Uygulaması Kullanımda

0
136

Google, teknolojide sınır tanımıyor. İstanbul ve Ankara’da geçerli olan Transit uygulaması, akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlarda hizmette. Kapsamlı bir yol haritası ile hizmet veren Google Transit uygulamasının ne gibi özellikleri var?

Haberin devamına ve teknoloji alanındaki tüm gelişmelere Habercisiz.com adresinden ulaşabilirsiniz…

 

Google Haritalar’a eklenen Transit uygulamasını kullanarak bir tıkla toplu taşıma bilgisine ulaşmak mümkün…

İstanbul’da tren, otobüs, vapur, metrobüs, deniz otobüsü, tramvay, dolmuş hatları ile Marmaray’ın tüm toplu taşıma bilgileri artık cihazınızda! Ankara’da bu uygulama şimdilik sadece otobüs ve tren bilgilerini içeriyor…

Sistemde 1100’den fazla hattın bilgisi var. Durak ve güzergah bilgileri Transit ile sunuluyor. Google’ın Türkiye’de kullanıma sunulan Transit özelliği, milyonlarca vatandaşın işini kolaylaştırıyor. Uygulamayla yol tarifi alınabiliyor. Bir noktadan bir noktaya yaya olarak ya da araçla nasıl gidileceği öğrenilebiliyor.

Google Haritalar üzerinden duraklar, güzergahlar ve tüm tarife bilgileri alınabiliyor. Hizmetin kapsamı genişletildi. Yabancı turistlerin de bu uygulamayı kullanarak İstanbul ile Ankara’da rahatça dolaşmaları mümkün. Google Transit ayrıca adres, mekanlar gibi önemli noktaları da gösteriyor.

Google Transit Nasıl Kullanılır?

Yapmanız gereken şey bilgisayar, tablet ya da akıllı telefondan Google Haritalar uygulamasına girmek. Gitmek istediğiniz yeri arayın. Buradan Transit / Toplu Taşıma seçeneğine tıklayın. Android ve İOS cihazların uygulama mağazasından bu uygulamayı ücretsiz yükleyebilirsiniz.

CEVAP VER