Gripten Nasıl Kurtuluruz?

0
87
Uzmanlar açıkladı! Kışın en yoğun geçen hastalıklarından biri olan gripten hızlıca kurtulmak için bu önerilere kulak verin…
Havalardaki sıcaklık değişimleri üst solunum yolu hastalıklarına davetiye çıkarıyor. Grip olanların öncelikle iyi istirahat etmesi gerek. Hem gripten korunmak hem de gripten hızlıca kurtulmak için bunlara dikkat…
Gripten nasıl kurtuluruz? Haberin devamı ve sağlık alanındaki tüm gelişmeler Habercisiz.com‘da…

 

Egzersiz Yapın

Mikroplara karşı vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmek lazım. Düzenli egzersiz bunu sağlıyor. Ayrıca bulunduğunuz ortamın çok iyi havalandırılmış olması ve ısısının çok yüksek olmaması öneriliyor.

Temizlik Şart

Gripten korunmak için başta eller olmak üzere beden temizliğine çok dikkat edilmeli. Elleriniz kirliyken ağız burun temasına girmeyin. Sosyal ortamlarda el antiseptiklerini kullanın.

Tedaviye Devam

Grip olduğunuzda uzman bir doktora görünün. Onun verdiği ilaçları kullanın. Gereksiz antibiyotik almayın. Ateş düşürücü, burun spreyleri, gargara, pastil, vitamin gibi ilaçları reçeteli kullanın.

Bolca Dinlenin

Bu dönemde vücudu yoran faaliyetlerden uzak durun. Yatak istirahatı yapın. Dinlenin. Az hareket edin. Çok dışarı çıkmayın. Dinlenmediğinizde hastalık süreci de uzar.

Bunların dışında… Yeterince uykunuzu alın. Bol sıvı tüketin. İyi beslenmeye özen gösterin…

CEVAP VER