İngiltere 200 m/s Araba Kulübü’nün Yeni Üyeleri

0
256

 Jaguar, 1992’deki XJ220 modelinden beri 200m/s araba üretimlerine bir yenisini eklemiyordu. İngiltere’nin son yıllarda büyüyen 200mph otomobil kulübüne geri dönüş için doğru zamanı kolladı. Şimdilik kulübün butik üyelerine sergilenen büyük otomobil modelleri yakında görücüye çıkacak. Özellikle de 225m/s hızındaki M600 modeli ve 205m/s hızına sahip T1 modeli merakla bekleniyor. Otomobil tutkunları yeni kulüp üyelerini dört gözle takibe aldı.


Jaguar F Tipi SVR Coupe Modeller Çok Beğenilecek

Land Rover firmasına ait bu çok özel model, görselliği kadar ileri performansı ile de büyüleyecek. Coupe ve Cabrio modelleri üzerinde çalışılmakta. Sabit arka kanat, arka tampon ve ön geniş bölücülerin altında difüzörler ve aero yükseltmeleri planlanıyor. Jaguar önümüzdeki Mart ayında Cenevre Motor Show’da görücüye çıkacak. Arabaların teknik özellikleri ve resimleri ortaya çıkmaya başladı bile. 5 litrelik turbo basınçlı V8 çıkış gücü, 550-570 ve arası üzeri beygir gücü, özel güvenlik sistemleri, silindirik hatlar ilk göze çarpan özelliklerinden.

Aston Martin Vanquish modeli ise 5.9 litrelik V12, 520 beygir gücüne sahip, 200m/s üst hız limitine sahip olarak tasarlandı.

Aston Martin V12 Vantage S/Roadster ise üstü açık uzun yol seyri için uygun bir model gibi duruyor. Tasarımı yalın ve çevik. Hızı, konforu ve estetiği bir arada isteyenler için ideal bir Aston Martin otomobili diyebiliriz.

Bentley Bir Dünya Klasiği!

Ortak krank mili paylaşımlı, 626 beygir gücünde olan klasikten vazgeçemeyenlerin çok seveceği ultra hıza sahip yeni Bentley arabalar da önümüzdeki ay fuarda olacak. Çekiş gücü, Cabrio ve Coupe modellerinin hızları inanılmaz.

McLaren 650S Coupe / Spider modeli ise P1 hibrid hiperaraba türlerinden. Geçtiğimiz Aralık ayında bu modellerden tam 375 araç üretildi. 675 LT Coupe arabası ise sınırlı üretimdeydi ve artık üretilmiyor. 641 beygir gücü, twin-turbo 3.8 litre V8 motor ile güçlendirilmiş bir araç. McLaren 570S modelleri de yine çok konuşulan ve merakla beklenen araçlardan biri. Mart ayında güçlü ve yeni sürüm otomobilleri hep birlikte göreceğiz.