iPhone 6S’te Batarya Bilgisi Sorunu

0
278

iPhone 6S ve 6S Plus kullanan kitlenin bir bölümü oluşan batarya sorunundan şikayetçi. Son dönemde gelen batarya bilgisinin yanlış gösterildiği şikayetleri üzerine çözüm için Apple bir makale yayınlayarak kullanıcılarına cevap verdi.>

 Apple kullanıcıların bir süredir canını sıkan batarya sorunuyla ilgili geçen dönemde birçok kullanıcı şikayette bulundu. Bu şikayet iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinde pil göstergelerinin gerçekle uyuşmamasıydı. Apple şikayetler üzerine inceleme başlattı. Başlatılan inceleme sonucunda batarya bilgisinin doğru gösterilememe nedeni donanımsal bir sorun değil sadece zamanla ilgiliydi.

iPhone saat ayarını ülkelerin değişik zaman dilimlerine göre manuel olarak değiştiren ve sürekli farklı ülkelere seyahat edip farklı zaman dilimlerine girip çıkan kullanıcıların sorun yaşadığını belirtti.

Otomatik Saate Almak

iPhone kullanıcılarına şimdilik bir güncellemeyle çözüm bulmuş değil ancak güncelleme çıkıp sorun tamamen ortadan kalkana kadar müşterilerine tavsiyelerde bulundu. Buna göre yayınladığı dokümanda Apple iPhone 6Sve 6S Plus modelindeki sorunun çözümü için bu problemi yaşayan kullanıcılarına saat ayarını ”Otomatik” yapmasını önerdi. Sorunu yaşayan kullanıcılar Menüden Ayarlar kısmına girip Tarih ve Saat bilgisini Otomatik olarak değiştirmesini önerdi. Apple bunu uygulayarak kullanıcılarının problemi geride bırakacaklarını söylüyor.

Son dönemde cihazın Isınma, Kendi kendine kapanma, Bataryanın çabuk bitmesi, Wifi ağına bağlanmada oluşan sorunlar gibi problemleri olan iPhone kullanıcıları bunların çözümünün bir an önce sağlanmasını istiyor. Yaşanan bu durumlar karşısında Apple’ın güncellemesi yakında çıkacak gibi gözüküyor.