Iphone’da Gizli İmojiler Sayesinde Mesajlalar Artık Daha Eğlenceli

0
243
 Iphone da gizli ve oldukça dikkat çekici bir özellik daha.

Bu özellik sayesinde ilgi odağı ve son derece şaşırtıcı karakterlerle arkadaşlarınıza atabilir ya da sosyal paylaşım sitelerinde fotoğraflarınızı daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz. Son dönemde oldukça konuşulan bu klavye için yapmanız gerekenler aşağıda detaylıca anlatılmıştır.

Gizli imojileri kullanarak mesajlarınıza renk katabilirsiniz.

 Bu gizli klavye için yapmanız gereken işlem oldukça basit.  Genel > Klavye > Klavyeler > Yeni Klavye Ekle > Japonca > Romaji kısmından alakalı klavyeyi aktif hale getiriyorsunuz. Sonrasında ise klavyenin açık olduğu bir pencere sol altta bulunan ikonuna basılı tutara Japonca karakterlerin bulunduğu klavyeyi açıyoruz.
Bu noktaya dek gözünüze herhangi bir farklılık çarpmamış olabilir. Ama yeni klavye aktif haldeyken “123” ikonuna tıkladığında “^_^” ifadesinin üzerine dokunmanız yeterli olacaktır.
 Bu aşamanın ardından tercih edebileceğiniz birçok farklı emoji karakter karşınıza çıkacak. Tıpkı ASCII karakterler ile yapılan şekiller kadar oldukça şaşırtıcı ve ilgi odağı.
Bir dönem boyunca oldukça popüler olan ve çok konuşulan  bu karakterleri dilediğiniz zaman klavyeler arası geçiş yaparak kullanabilime imkanına sahipsiniz.
Tıpkı ASCII gibi karakterlerle yapılan bu şekiller son derece şaşırtıcı ve ilgi odağı. Bir dönem boyunca oldukça popüler ve konuşulan bu karakterleri dilediğiniz zaman klavyeler arasında geçiş yaparak kullanabilirsiniz.
Bu karakterlerin nasıl göründüğünü merak ettiyseniz aşağıda sizin için koyduğumuz ekran görüntüsüne göz atabilirsiniz.