iPhone’da Saptanan İlginç Hataya Çare Bulunamıyor

0
194
Apple tarafından üretilen iPhone ve iPad cihazlarının ilginç bir şekilde tarih ayarının 1 Ocak 1970 olarak ayarlanmasının ardından adeta bir oduna döndüğü ve işlevlerini kaybettiği ortaya çıktı.

 

Dünya’nın en büyük teknoloji firmalarından biri olarak gösterilen Apple, son zamanlar iPhone ve iPad cihazlarında yaşanan tarih hatasına çözüm bulamıyor. Her yıl milyarlarca dolar yatırım yapan ve bünyesinde yüzlerce yazılımcı çalıştıran teknoloji devi Apple’nin karşı karşıya kaldığı tarih hatasına çözüm bulamadığı gibi, kullanıcılarından da çok ciddi şikayetler almaya başladı. iPhone ve iPad cihazlarının ilginç bir şekilde kendi kendine 1 Ocak 1970 tarihine gitmesi, ardından da cihazların bir çok fonksiyonunun işlevselliğini kaybetmesi Apple’yi kara kara düşündürmeye başladı.

 

“APPLE UZMANLARI GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR”

 

Bu işlemi yaptıktan sonra hiçbir işlevin çalışmadığı cihazların neden bu şekilde bir tepki verdiğine ve çözümünün ne olduğuna ise henüz Apple tarafından cevap verilemedi.  Yabancıların “bug” ismi verdiği bir durumla karşı karşıya olan ve bu sorunu çözmek için çalışma başlatan Apple yetkililerinin yakın zaman bu sorunu çözerek kamuoyuna açıklama yapması bekleniyor.

 

MÜŞTERİLERİNE YENİ TELEFON VERİYORLAR!

 

Amerika’da bir kullanıcı tarafından tespit edilen güvenlik açığında telefonun tarihi 1 Ocak 1970 olarak ayarlanıp yeniden başlatıldığı zaman telefon kendini kitliyor ve adeta bir tuğlaya dönüyor. Apple Store mağazalarında bu sorunla karşılaşarak cihazını getiren müşterilere mecburen yeni telefon verildiğini doğrulayan yetkililer sorunun nedeninin saptandığını ima etse de net bir açıklama yapmaktan kaçındılar.