Microsoft’un Yeni Cep Dostu Modeli Lumia 650

0
292
 Yeni Lumia 650 modeli giriş düzeyi ile orta sınıfın arasında yer alacak. Microsoft’un çıkaracağı bu yeni cihaz, donanım kalemlerinin arasında 16 GB hafızası, 1280*720 piksel 5 “ ekranı, Windows 10 işletim sistemi ve Qalcomm Snapdragon 212 dört çekirdekli işlemcisi olacak. Cihazın satış fiyatının Kuzen Amerika’da 250$ tutarında bir seviyede olacağı beklenmektedir.

Yeni model olan Lumia 650 yalnızda ABD pazarlarında kalmayıp, Uzak Doğu, Asya ve Avrupa pazarlarında da raflardaki yerini bahar aylarında alacak.

Kar Marjı Çok Düşük

Açık yüreklilikle yeni modelin cep dostu olduğunu ve çok az kar elde edileceğini vurguladı Microsoft. Bu akıllı cihaz modelinin, Amerika merkezli şirkete maliyetinin 200 $ seviyesinde olduğunu bildirdi. Yani ortada yalnızda 50 $’lık bir kar marjı mevcut.

Neredeyse ürettiği tüm akıllı cihazlarda kullandığı Display Dock Continuum teknolojisini bu modelinde kullanmayı tercih etmiyor Microsoft.
Display Dock Continuum isimli teknoloji, akıllı olan cihazı bir PC’ye dönüşümünü yapan bir yapı. 3 adet USB girişi bulunan Display Dock önceki tanıtımlarından dolayı Continuum Dock olarak da bilinmekte. Bu USB girişlerinden birisi HDMI, Display Port ve USB Ttpe-C girişlerini içinde barındırmaktadır. Aynı zamanda 1 adet de ek olarak USB girişi mevcut. Bu sayede cihazdaki oyun, uygulama ve filmleri Windows 10 sistemine aktarılabiliyor.

200 GB SD Hafıza Desteği

Ekonomik olarak cep dostu olan bu akıllı cihazda, 5 megapiksel ön kamera, 8 megapiksel arka kamera bulunurken aynı zamanda 2000 mAH batarya mevcut. Cihaz aynı zamanda 200 Gb hafıza desteği var.