Nezih Tuncay hayatını kaybetti – Nezih Tuncay kimdir?

0
172

Türkiye ve dünyada herkes ne konuşuyor? En son magazin haberleri için Habercisiz’in Hayat sayfasını takip edin. Son dakika magazin haberleri’nden geride kalmayın.

Magazin haberleri bugün sayfasında. 29 June 2016 | 12:05 pm tarihli Nezih Tuncay hayatını kaybetti başlıklı haberimizin detayı…

Sağlık sorunları sebebiyle bir süredir hastanede tedavi görmekte olan tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Nezih Tuncay hayata gözlerini yumdu.

Nezih-Tuncay-hayatını-kaybetti---Nezih-Tuncay-kimdir

Devekuşu Kabare’nin önemli oyuncularından 71 yaşındaki Nezih Tuncay yoğun bakıma kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Türk sinema ve tiyatrosunun hafızalarda yer edinmiş ismi Nezih Tuncay’ın acı haberini oğlu Semih Tuncay sosyal medya hesabından böyle duyurdu: “Canım babam, Nezih Tuncay’ı bugün kaybettik. Bu zorlu süreçte bize destek olan tüm dostlara çok teşekkür ederim. Allah kimseyi sevdiğinden ayırmasın.”

Devekuşu Kabare
Devekuşu Kabare

NEZİH TUNCAY KİMDİR?

Usta oyuncu Nezih Tuncay, 1945 yılında İstanbul’da doğdu. 1965 yılında sanat hayatına başlayan Tuncay, Devekuşu Kabare’nin önemli isimlerinden birisidir.

Arena Tiyatrosu, Sezer Sezin Tiyatrosu, Mücap Ofluoğlu Tiyatrosu ve Lale Oraloğlu Tiyatrosu’nda çalışan usta oyuncu Tuncay, uzun süre Devekuşu Kabare topluluğunda yer aldı. Mahallenin Muhtarları, Rus Gelin ve Yaprak Dökümü gibi çok sayıda dizide oynayarak halk tarafından oldukça beğenildi. Birçok sinema filminde de oynayan Tuncay, en son 12 Şubat 2016’da vizyona giren “Dünyanın En Güzel Kokusu” isimli filmde rol aldı.

Moda dünyasından haberler, röportajlar, cemiyet hayatı, dizi yıldızları, gündemden paparazzi dedikoduları ve ünlülerin hayatı Nezih Tuncay hayatını kaybetti haberi ve En son yerli ve yabancı magazin haberleri Habercisiz Magazin’de.