Sağlığınız İçin Badem Tüketin

0
229

Sağlığınız İçin Badem Tüketin

Kuruyemiş ve meyvelerin içinde adından en çok söz ettiren bademdir. Bademin sağlığa faydalı olduğunu hep duyarız. Gerçekten, bademin faydaları nelerdir? Hangi besin değerlerini içerir? Hangi rahatsızlıklara iyi gelir?

Bademi neden tüketmemiz gerektiğini haberimizin devamından öğrenebilirsiniz. Sağlıkta yaşanan tüm gelişmelerini, güncel sağlık haberlerini Habercisiz.com sitesinden takip edebilirsiniz…

Aşırı tüketilmeden azar azar yendiğinde birçok nimetinden faydalanıyoruz. Kalsiyum, protein ve demir yönünden oldukça zengin bir besin badem. Anne ve bebek sağlığında çok önemli bir yere sahip. Bebek gelişimine katkıda bulunuyor, anne sütünü artırıyor.

Tok tutan bu besin, kilo vermeye de yardımcı. Gün içinde 10 adet çiğ ve tuzsuz badem yiyebilirsiniz. İltihapları yok eden badem, zihinsel ve bedensel yorgunluğu gideriyor. Safra taşı oluşumunu engelliyor. Sağlıklı yağlar ve enzimlere sahip olan badem, kalp ve damar hastalıklarının oluşumunu önlüyor.

Bademin faydaları
Bademin faydaları

Kolesterolü dengeliyor. Kemik ve diş sağlığı açısından da yeri büyük. Fosfor minerali içeren badem, yaşlılığa bağlı kemik ve eklem rahatsızlıklarını önlüyor, azaltıyor. Kalp sağlığını koruyor. Hem güçlü bir antioksidan hem de E vitamini kaynağı aynı zamanda… Alkali oranı yüksek olan badem, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Vücuttaki sağlıksız maddelerin dışarı atılmasına yardımcı oluyor.

Cilt sağlığı ve güzelliğinde de önemli bir yere sahip. Potasyum deposu bu besin, kan basıncını dengeliyor. Tansiyon hastaları için çok faydalı. Diyabete karşı önlem alıyor; enerji veriyor; bazı kanser türlerinin oluşumunu önlüyor ve kabızlığı gideriyor…

CEVAP VER