Samsung Galaxy S7 Modelini Duyurdu

0
341

 Dünyaca ünlü ve kullanıcı sayısı bir hayli fazla olan Samsung, İspanya’nın Barcelona şehrinde yarın açılacak olan 2016 Mobil Dünya Kongresi’nde açılmadan 1 gün önce cihazlarını duyurarak tanıtımını yaptı.

Dünyaca ünlü şirketlerden biri olan Samsung yarın Barcelona’da açılacak olan 2016  Mobil Dünya Kongresi’nde 5.1 inç büyüklüğe sahip Galaxy S7 ve 5.5 inç büyüklüğe sahip S7 Edge modellerini tanıttı. Bu cihazların en büyük özelliği ise 360 derece video çekebilir olmasıydı. Ayrıca su geçirmez, sürekli açık ekran ve hızlı şarj özelliklerini hepsini bir arada barındıran özellikleri de bir diğer ilgi çeken özelliklerden bazıları oldu. Ayrıca bu cihazların getirdiği bazı yenilikler ise sürekli açık özelliği sayesinde bildirimler, saat ve takvim gibi içerikler her zaman görülebilir olabilmektedir. Bunların yanı sıra kullanıcı çekecek olan bir başka özellik ise istenildiği moda iken değişik ekran desenlerini kullanıcıya sunabilmektedir. Diğer özellikleri ise Galaxy S7, 2560 x 1440 Megapiksellik Quad HD çözünürlüğe sahip Super AMOLED ekranı bulunup, Android 6.0 Marshmallow işletim sistemiyle üretilmesi ve 200 GB’a kadar genişletilebilen microSD karta sahip olmasıdır.

Galaxy S7 modelinin kamera özelliği ise düşük ışık koşullarında bile kaliteli ve parlak fotoğraflar çekebiliyor olmasıdır. Kamera çözünürlüğü 12 mp’dir. Bu da yüzde 96 oranında daha çok ışık gösteriyor demektir. Güç şarj kapasitesi ise S7 modelinde 3000 mAh, S7 Edge modelinde ise 3600 mAh’dır. Yani günü rahatlıkla tamamlayabilmektedir. Samsung’un merakla beklenen bu cihazları 11 Marttan itibaren Türkiye’de satışa çıkması beklenmektedir.