Silikon Vadisi Stadyumu Büyük Müsabakaya Hazırlanıyor

0
419
 Levi’s Stadyumu spor karşılaşmaları ve özellikle Amerikan futbolu maçları için dünyanın en güçlü mekanlarından biri. Bir buçuk yıl önce açılan stat şimdilerde güçlü ağ trafiği ve veri fırtınasına kaynak sağladığı için beta konumunda. San Francisco A Milli Futbol Takımı’nın ev sahipliğini yapan eski stat vasatın altındaydı. Fanatiklerin ve taraftarların yeni beta Levi’s Stadı’nda büyük karşılaşmalar için son hazırlıklar yapıldı.

Kaliforniya, Santa Clara yeni stadı akıllı cihaz kullanan stadyum konuklarına sürprizler hazırladı. Yeni stadyumda 400 mil çekim gücü, 1200 Wİ-Fİ erişim noktası bulunuyor. Fiber bakır kablolar ile tüm altyapı özenle hazırlandı. Teknoloji devi olarak hitap edilen Silikon Vadisi Stadyumu, Kaliforniya Amerika’da. Telefon ile sipariş yapılabilecek, maç sırasında internet erişimi maksimum seviyede sağlanacak. Veri akışı ve alışverişi için de tüm teknik gereklilikler stada yerleştirildi. İçinde rengarenk hat kabloları ve teller bulunan büyük veri kontrol merkezi şimdiye dek yapılmış en gelişmiş teknolojik spor sitelerinden biridir.

Maç anında stattaki taraftarlar heyecanlı anları yazı ya da fotoğraf ile Facebook hesaplarından anında paylaşabilecek. Bu mekan Silikon Vadisi’nin tam kalbinde konumlandı. Mekanın ortağı ve teknolojik ihtiyaçları karşılayan CEO Lloyd Carney, bu stadın kullanıcı deneyimini geliştirmek için en son özelliklere sahip olduğunu belirtiyor. Çok fazla talep olması halinde ise aşırı yük tehlikesi ortaya çıkabilir.

CNET ve EyeVision360 ağları maç ve yayına bağlanmak için 5k kamera sistemleri kullanmakta. Microsoft işbirliğinde kesintisiz kablosuz ağ bağlantıları da bu alana dahil edildi. Aşırı talep ve yüklenme durumunda ise network kesintisinden endişe ediliyor. Bunu ilerleyen zamanlarda yeni beta stadyumu karşılaşmalarında göreceğiz. ,

Teknoloji, sürdürülebilirlik ve taraftar deneyimini en iyi seviyede sağlamak için bu stat tasarlandı. Stadyumun diğer mekanlara oranla bant genişliği 10 kat daha fazla. Sosyal ağlar ve benzeri dijital çağ takipçiliği 76.000 taraftarı bu statta memnun edecek. Son teknoloji ürünleri açısından tüm prosedürler tamamlandı ve Levi’s Stadı gelecek karşılaşmaların taraftar tepkilerini bekliyor. Teknolojik işlevleri ve planları doğru işlerse, Silikon Vadisi stadyumu herkesi kendine hayran bırakacak.