Sony Dokunmatik Kumandası Görenleri Şaşırtıyor

0
227
Teknoloji devi Sony televizyon, telefon, bilgisayar, tablet gibi bir çok alanda farklı ürünler geliştirirken şimdi de tüm Sony ürünlerini tek bir cihazla yönetebilmek için dokunmatik kumanda üretiyor.
Evlerde bulunan hemen hemen her elektronik ürün alanında lider ürünler geliştirmeyi başaran Sony, ürettiği dokunmatik kumandayla tüm cihazların kontrol edilebilmesini sağlayacak. Huis Romote Controller adın verilen Sony uzaktan kumandası sayesinde ev içerisinde bulunan tüm Sony ürünleri tek bir cihaz tarafından kontrol edilebilecek. Bu sayede kumanda karmaşasının önüne geçmek isteyen Sony Huis uzaktan kumandası ücreti ise 250 dolar olacak.
SONY DOKUNMAKTA UZAKTAN KUMANDA ÜRETİYOR
Sony uzaktan kumandası içerisinde elektronik mürekkep teknolojisini de barındıracak olan kumanda sayesinde çok düşük bir pil tüketimi ile evde bulunan onlarca farklı Sony marka cihaz kontrol edilebilecek. Huis Remote Controller ismi verilen bu elektronik kumandaya birkaç ay içerisinde tüm Sony mağazalarından ulaşılabileceği belirtildi. Sony marka ürünler kullanan tüketiciler için büyük kolaylık sağlayacak olan Huis Remote Controller isimli uzaktan kumandanın diğer marka ürünleri de kapsayıp kapsamayacağı şimdilik açıklanmış değil.
SONY HUİS REMOTE CONTROLLER 250 DOLAR FİYAT İLE JAPONYA’DA SATIŞYA
Huis Remote Controller isimli dokunmatik kumanda ilk olarak Japonya’da müşterilerin beğenisine sunuldu. 250 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulan ve fiyatının yüksek olduğu çeşitli otoriteler tarafından dile getirilen cihaz pahalı olmasına rağmen büyük bir ilgi gördü.