Talon ile Erdoğan’ın Yakın Teması

0
116

Benin Cumhurbaşkanı Talon, geçtiğimiz gün Ankara’yı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Talon, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Türkiye’ye desteğini esirgemedi… Liderler arasında geçen konuşmaları haberin devamında bulabilirsiniz.

Türkiye ve Dünyada yaşanan son dakika flaş gelişmeleri Habercisiz.com üzerinden takip edebilirsiniz…

 

Benin Cumhurbaşkanı Patrice Talon, 3 FETÖ okulunu kamulaştıracaklarını açıkladı. Talon, Türkiye’nin düşmanları ile dost olamayacaklarını açıkladı. Erdoğan ise Talon’un dostça yakınlığı ve dayanışması için kendisine teşekkür etti…

15 Temmuz darbe girişiminden sonra, ülkesinin desteğini göstermek için Ankara’yı ziyaret eden Talon, Erdoğan’a Benin’de faaliyet gösteren 3 FETÖ okulunu kamulaştıracaklarını söyledi. ‘Bizim dostumuza düşman olana biz dost olmayız’ dedi. Gösterilen dayanışma hareketine karşı Talon’un ifadelerini çok anlamlı bulan Erdoğan, Benin liderine teşekkür etti.

Dün sabah saatlerinde resmi ziyaret için başkent Ankara’ya gelen Benin Cumhurbaşkanı Patrice Talon’u Recep Tayyip Erdoğan özel olarak ağırladı. Görüşmelerin ardından ortak bir basın toplantısı düzenleyen liderler, Türkiye’nin ortak çıkarları konusunda anlaşma sağladı. Göreve 8 ay önce başlayan Talon, Erdoğan’ı oldukça etkiledi.

Basın Toplantısından Alıntılar

‘Bizi ziyaretiniz manidar.’

Erdoğan: ‘Darbe girişiminin ardından bir devlet başkanı olarak sizlerin bizi ziyaret etmesi manidar.’

Talon: ‘FETÖ’nün bizde de 3 okulu var. Hemen bu okulları kapatacağız, kamulaştıracağız.’

‘İşadamları ortak çalışma yapacak.’

‘Türkiye’nin ışığını Afrika’da görmeliyiz.’

CEVAP VER