Trabzonspor Yeni Stadına Kavuşuyor

0
333

Trabzonspor yeni stadyumuna kavuşuyor. Akyazı Stadı’nda son durum ne? Sonunda merakla beklenen gün geldi.

Dört büyüklerden Trabzonspor’un dört gözle beklediği Akyazı Spor Kompleksi açılıyor…

Trabzonspor yuvasına kavuşuyor… Akyazı Stadı’nın resmi açılışı Cumhurbaşkanı’nın da katılımıyla bugün gerçekleşecek. İnşaatına 2013 yılında başlanan stat, artık hizmete giriyor. Resmi açılışta çeşitli etkinlikler de düzenlenecek.

Organizasyona Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamad Al Sani, Trabzonspor kulübünün eski ve yeni başkan, yönetici, futbolcu ve teknik direktörleri, siyasiler ve birçok davetli eşlik edecek.

Avni Aker Stadı’ndan saat 17.30’da başlayacak kortej yürüyüşünün ardından açılış programı başlayacak. Saat 18.30’da kortej, yeni stada giriş yapacak. Programda bordo mavili kulübün 50 yıllık tarihi ve daha önce yayınlanmamış özel görüntüleri paylaşılacak. Animasyon gösterileri, havai fişek gösterileri ve video mapping etkinliği Mazlum Kiper’in anlatımıyla sergilenecek…

Stadın isim sponsoru ve kompleksin ismi de açıklanacak. Uzun süren görüşmelerin ardından yeni spor kompleksine Şenol Güneş adının verileceği de bildirildi.

Türkiye’nin İlk Akıllı Çatısı

İlklerin Stadı Akyazı… 92 bin metrekare alana sahip kompleksin içinde binlerce ağaç ve bitki grubu yer alıyor. Deniz kenarında yer alan statta kendini temizleyebilen membranlar kullanıldı.

Akıllı çatı, hava kirliliğini gideriyor. Bu çatı sistemi dünyada beşinci, Türkiye’de ise bir ilk olacak…

CEVAP VER