Twitter Yeni Zaman Tünelini Sunar

0
230
 Dünyaca ünlü sosyal medya sayfalarından Twitter da değişikliğe gitmeyi ve güncellenmeyi tercih etti. Yeni zaman tüneli araçlarını kullanıcılarına sundu. Birkaç ufak değişiklik göze çarpıyor, peki nedir bu değişiklikler?

 Heyecanla beklenen uzun süredir planlanan Twitter değişimi bir hamlede duyuruldu. Kronolojik zaman çizelgesi özelliği sayesinde artık kullanıcılar, kişi listesi ve olaylarına daha kolay ulaşacak. Şu anda ve belirtilen tarihte neler olup bittiğine daha kolay göz atabilecekler. Milyonlarca Twitter kullanıcısı bu yeni uygulamadan çok memnun. Zaman tünelinde yapılan geliştirmeler, ziyaretçi, takipçi ve hesap sahipleri için çok yararlı oldu.

 Attığımız tweet’ler ile birbirimizi sürekli takip halindeyiz. 10 Şubat Çarşamba günü tanıtılan bu yeni Twitter fonksiyonu ile ‘en iyi tweet’i seçebilirsiniz. Kendi listenizin ya da takip ettiğiniz hesapların en iyi tweet ve olaylarını görebilirsiniz. Hangi tarihte, kiminle, nerede, ne yapıyordunuz bunları gözlemleyebilirsiniz.

 En son attığınız tweet ve paylaşım zaman kronolojisine göre bu listenin en üstünde görünecektir. Siz de fark etmişsinizdir, Twitter’e girdiğinizde artık şu mesajı görüyoruz: ‘Sen burada yokken’.

 Siz Twitter’de yokken neler olup bitmiş her şeyi kolayca görebilirsiniz. Şirket ve markalar kendi reklam bloglarındaki postları Tweet atarak kurumsal ve kişisel Twitter hesaplarında paylaşıyor. Sosyal medyanın gelişmiş boyutlarından biri olan Twitter’ın potansiyel kitle hedefi bu özelliklerle gittikçe büyüyecek gibi görünüyor.

Yeni Twitter Özelliği: ‘Sen Burada Yokken’.