Uzmanlara göre hamilelikte müzik dinlemek önemli

0
260
Anne karnında gün be gün büyümekte olan bebeklerin sağlıklı gelişimi için hamilelikte müzik dinlemek önemlidir. Uzman doktorların da tavsiyesi üzerine anne karnındaki bebeklerin müzikle büyümesi onları hayata çok daha hazır ve sağlıklı bir şekilde hazırlıyor.

Büyüyen karnınıza hafifçe dokunup bebeğinizi hissetmek, karnınızı okşamak, onunla bir süre konuşmak, klasik ve dinlendirici müzikler dinlemek, hamile yogası ve egzersizleri yapmak, açık havada yürümek ve pozitif bir yaşam tarzı benimsemekle bebeğiniz için en iyisini yapmış olursunuz. Hamileliğin ilk 4 haftasında bebek henüz tam gelişmediğinden dış etkenlere kapalıdır. Ancak 5. haftadan itibaren dış seslere açık olmaya başlar. Dinlediğiniz müziği duyar ve hisseder.

Anne Karnında Müzik Dinleyen Bebekler
Anne Karnında Müzik Dinleyen Bebekler

Uzmanların araştırmalarına göre, anne karnında klasik müzikle büyüyen bebeklerin matematik zekası daha yüksek oluyor. Toplumda daha başarılı, özgüvenli, ideallerinin peşinden koşan, ruhsal yönleri gelişmiş bireyler oluyorlar. Hamileyken müzik dinlemek anne adaylarının da yararına. Korku ve stresi yenerek doğuma hazırlanmış oluyorsunuz. Gebelik süresince enstrümantal hafif ezgileri arada sırada ama mutlaka dinleyin.

Hamilelikte müzik dinlemek, anne ve bebek için oldukça yararlı. Bebeğin davranış ve iletişim becerilerini geliştirme şansı erkenden başlıyor ve daha başarılı bir çocukluk dönemi geçiriyor. Ayrıca bebeğinizin seslere karşı tepkisini de anlık olarak görebilirsiniz. Hafif ve neşeli bir ninni dinlerken onun da karnınızda hafifçe dans ettiğine bile şahit olabilirsiniz.

CEVAP VER