Volkswagen Golf 8’in Özellikleri Sızdı

0
260

2018 yılında piyasaya girmesi beklenen Golf 8 için hayranları şimdiden meraklanmaya başladı bile. Ülkemizde Volkswagen’in geniş bir hayran kitlesi mevcut bu ailenin en çok satan üyesi 25 bin adet ile bu yıl Golf 7 oldu. Golf 7 2013 yılında ‘Yılın Otomobili’ unvanını da aldı. C segmenti hatcback bazında çok fazla satılan Golf serisi yaşanan emisyon skandalı da çoğu ülkede Volkswagen satışlarını baltalasa da ülkemizde satışlarda bir gerileme gözükmedi.

Bu yaşanan emisyon skandalı nedeniyle zedelenen imajı Golf 8 de düzeltmeyi planlayan Alman otomobil devi şimdiden çalışmalara başlamış gözüküyor. Golf 7 2016 yılı içinde makyajlanacak daha sonra 2018 de Golf 8 piyasaya sürülmesi bekleniyor. Makyajlanan versiyon e-Golf olarak piyasaya sürülecek ancak şuan için ülkemizde satılması beklenmiyor. Dışında çok fazla bir yenilik olmayan yeni modelin 1.5 dizel motor seçeneği ve 9.2 inç’lik büyük bir multimedya ekranın olması bekleniyor.

Golf Elektrikli Versiyonları Olabilir

Volkswagen firmasının yaşanan emisyon skandalı nedeniyle dünyadaki çevreciler ile başı baya bir derde girdi ve imajı zedelendi.  Bunu düzeltmek için firma tam elektrikli otomobil ve Phaeton’ın yanında yeni Golf’ün de üzerinde radikal değişiklikler yaparak eski imajını yakalayıp satış rakamlarını yükseltmek istiyor.