WhatsApp Yeni Bir Projeyle Kullanıcılarını Rahatlatacak

0
245
Dünya’nın en yaygın kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, uzun bir süredir çare bulamadığı bir sorunu yeni geliştirdiği bir yöntemle çözümlendirecek.

 

Dünya’da milyonlarca mobil kullanıcısının kullandığı en yaygın uygulamalardan biri olan WhatsApp, uzun bir süredir üzerinde çalıştığı bir ancak bir türlü çare bulamadığı sorun için yeni bir çözümleme gerçekleştirdi. Bilindiği gibi WhatsApp kullanan birinin bir başka kişiyi listeye eklemesinden sonra o kişiye direk mesaj atabiliyordu. Ortaya çıkan bu güvenlik açığını avantaja çeviren bazı kişiler reklamcılık amacıyla WhatsApp kullanıcılarının birbirine spam mailler gönderiliyordu. Yaşanan bu sorunun bir türlü önüne geçemeyen WhatsApp yeni bir yaptırım kararı aldı. Bu konuda birçok şikayet alan WhatsApp tam anlamıyla konuya bir çözüm getiremese de rahatsızlık veren kullanıcılara yaptırım yapma kararı aldı.

 

KALICI OLARAK ENGELLENEBİLECEK!

 

WhatsApp yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre spam mesajlar atan kullanıcılar belirli miktarda şikayet edildiklerinde hesapları kalıcı olarak engellenecek. Böylece kendi telefon hatlarından bir daha WhatsApp uygulamasını kullanamayacağını bilenler bir daha spam mesaj atarken birkaç defa düşünecek ve böylece bu yaptırım kararının başkalarının rahatsız edilmesinin önüne büyük oranda geçeceği düşünülüyor. WhatsApp’ın bu yeni yaptırımı ile binlerce mobil kullanıcının acını sıkan sorunun da ortadan kaldırılması hedefleniliyor.