Yeni Elektrikli Otomobiller Dubuc Motors Tarafından Üretilecek

0
215
Yeni elektrik motorlu, yüksek performanslı araç ufukta göründü. Ama beklediğimiz şirketten değil. Quebec merkezli Dubuc Motors firması, yeni lüks elektrikli süper arabasını tanıttı. 3 saniyede 0-60 mph hızlanabilen bu araç ile 300 mil boyunca gezilebilir. Kanada’da 2017 yılına kadar aracın üretim aşaması için 25 milyon dolar harcanacağı söyleniyor. Yatırımcılar, risk sermayesi yerine kitle fonlama yolu ile otomobili üretime alacak. Otomobilin üretimi, Elon Musk Tesla Motor tarafından hazırlanıyor. Bu şirket ise, Enerji Bakanlığı Kredi Garanti Programı tarafından finanse ediliyor.

Dubuc otomotiv firması önümüzdeki 10 yıl içinde uçan otomobiller de üretmenin peşinde. Otomotiv pazarına yeni özellikler katmak isteyen Dubuc Motors, elektrikli araçların üretimine hız verdi. İlk model 2017 başında hazır olacak. MoreElectric firması Tesla Motor ile rekabete girmek istemediklerini, onlarla aynı çizgide ilerlemek istediklerini belirtiyor. Muhteşem performansa sahip, 2+2 elektrikli spor otomobil modeli olarak tasarlanan bu araçlar, sürücüye ek olarak 2 ayrı yolcu koltuğu ile rahatlığı tattıracak.

Tomahawk_Concept

Dubuc, kitle fonlaması yöntemi ile başarı yolunda. Elektrikli otomobil üretimi için farklı bir fon kullanan dünyaca ünlü otomotiv ve motor şirketi rakiplerinden öne çıkmaya çalışıyor. 2015’de Elio Motors da büyük bir fon akışı ile 2 koltuklu – 3 tekerlekli bir otomobil üretmeyi denemişti. Kuyruklu spor arabanın maliyeti 100.000 dolar olmuştu. Sanal dünyaya açılan, insan ve makine karışımı bağlantılardan meydana gelen ileri teknoloji bir ürün olarak tanıtılıyor bu araçlar.

Aracın nefes kesen ivmeleri, hedef kitlenin beğenisini kazanacak gibi duruyor. Üreticileri tarafından bu otomobilin farklı kesimlere hitap edeceği seziliyor. Kompakt spor otomobil, özellikle uzun boylu kullanıcıları için çok rahat olacak. Profesyonel sporcular da araca rahatça yerleşebilecek. Çevre dostu Tesla Motor üretimindeki elektrikli otomobil, enerji verimliliği ile de dikkat çekecek gibi görünüyor. 2015 yılında satılan 2,6 milyon elektrikli araç sayısının bu sene daha fazla olacağı da iddialar arasında.

Porsche spor otomobil meraklılarının da keyifle kullanacağı bu araçlar, kendi alıcı pazarını da elbet bulacaktır. En büyük süper araba üreticileri hibrid teknolojinden geçiyor. Bu model ise her ikisinin muhteşem bir karışımı olacak, diye belirtiliyor. Elektrikli arabaların tamamen kabul görmesi ise biraz zaman alabilir. Tüketicinin hibrid ve elektrikli otomobillere güveni tam anlamıyla 5 ila 10 sene içinde oluşacak. Bu pazarın alıcı kitlesi için bir alışma dönemi verilecek.